آموزش نصب اتوکد 2020 و فعال‌سازی آن | جلوگیری از تخریب فایل راه ‎اندازِ اتوکد

24 آموزش نصب اتوکد-

آموزش نصب اتوکد به چه صورت است؟

آموزش نصب اتوکد بسیار ساده ولی همراه با نکات و جزئیاتی است که در صورت اجرای صحیح آن‎ها بعد از نصب دچار مشکلِ از کار افتادنِ نرم‎‌افزار نخواهید شد، به همین دلیل در یک نوشته مفصل و به دو صورتِ متنِ همراه با تصویر و فیلم ویدیویی آن را به شما آموزش خواهیم داد.

نصب اتوکد نیز تقریباً مانند نصب سایر نرم‌افزارهای مورد نیازتان می‌باشد، ابتدا باید فایل خامِ قابل نصب اتوکد را تهیه کرده باشید، برای این کار یا باید DVD آن را در اختیار داشته باشید و یا از سایت‌های ایرانی فایل قابل نصب را به همراه فایل‌‎های فعال‌‌ساز (Kegen) دانلود کنید.

01 آموزش نصب اتوکد- ابتدا فایل Setup را پیدا کنید

روی آن کلیک راست کرده و بعد روی گزینه Run as administrator کلیک کنید.

02 آموزش نصب اتوکد- روی فایل Setup کلیک راست کرده و بعد روی گزینه Run as administrator کلیک کنید

در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود ابتدا سیستم شما مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا این نسخه از اتوکد روی آن قابل نصب هست یا خیر؟

03 آموزش نصب اتوکد- سیستم شما مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا این نسخه از اتوکد روی آن قابل نصب هست یا خیر؟

و اگر مشکلی وجود نداشته باشد پنجره بعدی ظاهر می‎شود تا شما روی دکمه Install کلیک کنید.

04 آموزش نصب اتوکد- اکنون روی دکمه Install کلیک کنید

در پنجره بعدی گزینه I Accept را انتخاب و سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

05 آموزش نصب اتوکد- گزینه I Accept را انتخاب و سپس روی دکمه Next کلیک کنید

در صفحه بعد می‎توانید بدون هیچ تغییری در آدرسِ نصب روی دکمه Install کلیک کنید ولی در صورت تمایل از طریق کادر Installation Path یا دکمه Browse آدرس نصب را تغییر داده و بعد روی دکمه Install کلیک کنید.

06 آموزش نصب اتوکد- در صورت تمایل از طریق کادر Installation Path یا دکمه Browse آدرس نصب را تغییر داده و بعد روی دکمه Install کلیک کنید

اکنون بسته به قدرت سخت‌افزاریِ کامپیوتر شما مثل سرعت هارد و سی پی یو و مقدار رَم، نصب آن بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‎کشه.

گاهی وقت‌‌‎ها و در حین نصب، پنجره‎‌ای به نام File In Use ‎ باز می‌‌شود و به شما هشدار می‌دهد که باز بودن برخی برنامه‌‎‌ها در کامپیوتر شما ممکن است برای نصب اتوکد مشکل‌‌ساز باشد و بهتر است آن‌ها را ببندید، در صورت انجام یا عدم انجام این کار با کلیک بر روی دکمه Ignore می‌‌توانید به ادامه نصب آن بپردازید.

07 آموزش نصب اتوکد- گاهی وقت‎ها و در حین نصب، پنجره‎ای به نام File In Use ‎ باز می‌شود و به شما هشدار می‌دهد که باز بودن برخی برنامه‎ها در کامپیوتر شما ممکن است برای نصب اتوکد مشکل‌ساز باشد

پس از پایان نصب، اتوکد در صفحه‌ای اتمام این فرآیند را نمایش می‌دهد، اگر همه پروسه نصب صحیح باشد اجزای نصب را با یک تیک سبز رنگ در سمت چپ آن‌ها مشاهده خواهید کرد، روی دکمه Finish کلیک کنید.

  دستور Arctext در اتوکد | تایپِ منحنی یا کمانی شکل متن
08 آموزش نصب اتوکد- اگر همه پروسه نصب صحیح باشد اجزای نصب را با یک تیک سبز رنگ در سمت چپ آن‌ها مشاهده خواهید کرد

در انتهای آموزش نصب اتوکد باید بدانید که در نهایت ممکن است از شما خواسته شود که سیستم خود را Restart کنید، با کلیک بر روی دکمه Yes این کار انجام می‎شود.

09 آموزش نصب اتوکد- در نهایت ممکن است از شما خواسته شود که سیستم خود را Restart کنید، با کلیک بر روی دکمه Yes این کار انجام می‎شود

اما با انتهای آموزش نصب اتوکد به مرحله فعال‌سازیِ آن می‌رسیم، اگر این کار را به درستی انجام ندهید بعد از گذشت ۳۰ روز (یک ماه) نرم‌افزار از کار افتاده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود، البته این مورد برای نرم‌افزارهایی است که به طور رسمی خریداری نشده‌اند و از نسخه کِرَک شده استفاده می‌کنید، حدود ۹۹٪ از نرم‌افزارهای مورد استفاده در ایران کرک شده هستند.

ابتدا اتوکد را باز کنید، اگر از نسخه‌های قبلی اتوکد به صورت نصب شده در روی سیستم عامل خود داشته باشید پنجره‌ای به نام Migrate Custom Settings باز شده و از شما می‌خواهد در صورت تمایل تنظیمات سفارشی شده نسخه قبل را به نسخه جدید منتقل کنید.

 اگر یک کاربر جدید در اتوکد هستید روی دکمه Clear All کلیک کنید تا هیچ تنظیمی از نسخه قبل به نسخه جدید منتقل نشود، در غیر این صورت موارد دلخواه را انتخاب و سپس روی دکمه‌‎ای که آیکن تیک دارد کلیک کنید.

10 آموزش نصب اتوکد- اگر از نسخه‌های قبلی اتوکد به صورت نصب شده در روی سیستم عامل خود داشته باشید پنجره‌ای به نام Migrate Custom Settings باز شده و از شما می‌خواهد در صورت تمایل تنظیمات سفارشی شده نسخه قبل را به نسخه جدید منتقل کنید

قبل از این که اتوکد برای اولین بار باز شود پنجره‌ای به نام Let’s Get Started ظاهر می‌شود که باید روی عبارت enter serial number کلیک کنید.

11 آموزش نصب اتوکد- قبل از این که اتوکد برای اولین بار باز شود پنجره‌ای به نام Let’s Get Started ظاهر می‌شود

در پنجره جدید روی دکمه I Agree کلیک کنید.

12 آموزش نصب اتوکد- در پنجره جدید روی دکمه I Agree کلیک کنید

در صفحه بعد روی دکمه Activate کلیک کنید.

13 آموزش نصب اتوکد- در این صفحه روی دکمه Activate کلیک کنید

در پنجره بعد شما باید کادرهای مربوط به Serial Number و Product Key را با استفاده از اطلاعاتی که در فایل‌های خامِ دانلود شده وجود دارد پر کنید و سپس روی دکمه Next کلیک کنید، معمولاً این کدها به صورت زیر می‎باشد:

اعدادِ مربوط به کادر سریال در هنگام نصب اتوکد:

در کادرِ اول Serial Number از سمت چپ ابتدا 666 و در کادر بعدی 69696969 را وارد کنید.
در کادر Product Key نیز این کد را وارد نمایید:  001L1

14 آموزش نصب اتوکد- اعداد مربوط به کادر سریال را وارد کنید

در صفحه بعد گزینه Request an activation code را انتخاب و روی دکمه Next کلیک کنید.

15 آموزش نصب اتوکد- در این صفحه گزینه Request an activation code را انتخاب و روی دکمه Next کلیک کنید

در پنجره بعدی مقدار یا کاراکترهای مربوط به Request code را کپی کرده و روی دکمه Close کلیک کنید.

16 آموزش نصب اتوکد- در این پنجره مقدار یا کاراکترهای مربوط به Request code را کپی کرده و روی دکمه Close کلیک کنید

در دو صفحه بعدی ابتدا روی دکمه Activate کلیک کنید و بعد دوباره Serial Number و Product Key را وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید، در پنجره بعد گزینه I have an activation code را انتخاب کنید تا کادرهای خالیِ مربوط به این گزینه باز شوند.

  دستور Point Style در اتوکد | برای تغییر شکل و مقیاسِ نمایش نقاط
17 آموزش نصب اتوکد- activation code را به دست آورید و در کادرها کپی کنید

برای این که activation code را به دست آورید و وارد کادرهای تصویر قبل کنید به این صورت عمل نمایید، در فایل‌های دانلود شده برای اتوکدِ خام، دنبال پوشه Kegen بگردید و وارد آن شوید، سپس روی فایل اصلیِ Kegen کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrative کلیک کنید.

18 آموزش نصب اتوکد- برای این که activation code را به دست آورید باید از فایل Kegen استفاده کنید

بعد از باز شدن پنجره Kegen، ابتدا روی دکمه Patch کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید برای عبارت Successfully Patched! را مشاهده کنید.

19 آموزش نصب اتوکد- بعد از باز شدن پنجره Kegen، ابتدا روی دکمه Patch کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید برای عبارت Successfully Patched را مشاهده کنید

حالا مقدار Request code را که قبلاً به دست آورده‌اید کپی کرده و در کادر Request مربوط به پنجره Kegen درج کنید.

20 آموزش نصب اتوکد- حالا مقدار Request code را که قبلاً به دست آورده‌اید کپی کرده و در کادر Request مربوط به پنجره Kegen درج کنید

اکنون کافی است روی دکمه Generate کلیک کنید تا در کادر Activation کد فعال‌سازی به شما داده شود.

21 آموزش نصب اتوکد- اکنون کافی است روی دکمه Generate کلیک کنید تا در کادر Activation کد فعال‌سازی به شما داده شود

حالا Activation code را با کلیدهای ترکیبی Ctrl+C از پنجره Kegen کپی کرده و در کادر مربوط به آن درج می‌کنیم، برای این کار یک کلیک در کادر شماره ۱ انجام داده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+V را بگیرید.

22 آموزش نصب اتوکد- حالا Activation code را با کلیدهای ترکیبی Ctrl+C از پنجره Kegen کپی کرده و در کادر مربوط به آن درج می‌کنیم

با کلیک بر روی دکمه Next صفحه بعدی که نشان دهنده خاتمه عملیات فعال‌سازی یا Activate کردن اتوکد هست برای شما ظاهر می‌شود و می‌بینید که تیک قرمز رنگ به تیک سبز تبدیل شده است، با کلیک بر روی Finish اتوکد ۲۰۲۰ برای اولین بار باز می‌شود.

23 آموزش نصب اتوکد- فعال سازی انجام شده و تیک قرمز رنگ به تیک سبز تبدیل شده است

حتماً به فایل ویدیوییِ آموزش نصب اتوکد در انتهای این مطلب توجه بفرمایید تا علاوه بر تشریح موارد فوق، نحوه قرار دادن فایل راه‌اندازِ اتوکد در فایروال ویندوز (Firewall) را بیاموزید، زیرا در صورت عدم انجامِ ترفند آخر باز هم اتوکد به سرور شرکت اتودسک (Autodesk) وصل شده و موجب تخریب آن و در نتیجه از کار افتادن نرم‌افزار می‌شود.

کل مبحث اتوکد دوبعدی همراه با حل تمرین‎های کاربردی در دوره آموزش اتوکد با نام «آموزش دوبُعدی و کاربردی اتوکد، از صفر تا صد (AutoCAD )» تدریس شده است، در صورت تمایل با کلیک بر روی دکمه زیر به صفحه این دوره آموزشی مراجعه و آن را مطالعه کنید.

ضمناً شما دوست عزیز، می‎توانید با خرید کتاب الکترونیکِ (PDF) «آموزش عملی و کاربردی نرم‎افزار اتوکد (AutoCAD )» مرجعی مناسب و با ارزش در زمینه آموزش اتوکد تهیه کرده و با مطالعه آن اشرافی کامل به حوزه اتوکد دوبُعدی داشته باشید، برای مطالعه صفحه این کتاب بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

  Reset Settings در اتوکد | نحوه ریست کردن و بازگشت به تنظیمات اولیه اتوکد
4.4/5 ( 16 نظر )
4.4/5 ( 16 نظر )
نوشتهٔ پیشین
Reset Settings در اتوکد | نحوه ریست کردن و بازگشت به تنظیمات اولیه اتوکد
نوشتهٔ بعدی
متغیر سیستم Mirrtext | ایجاد کپیِ قرینه از متون تایپ شده در اتوکد

این مطالب را نیز حتماً بخوانید

62 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقتتون بخیر من یکبار نرم افزار رو نصب کردم اما کرک نکردم و از روز های رایگانش استفاده میکردم.هنوز ۱۹ روز از روز های رایگانش باقی مونده بود که نرم افزار رو پاک کردم الان که میخوام دوباره نصبش کنم نصب نمیشه و فیلد میشه.ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با یک نرم‌افزار مخصوص مثل Iobit Uninstaller اتوکد رو Uninstall کنید، مجدداً اقدام به نصب کنید. اگر اشکال رفع نشد سعی کنید پوشه نصب AutoCAD رو در درایوی که قبلاً نصب کرده بودید حذف و اونو دوباره نصب کنید و در صورت عدم رفع مشکل باید مجدداً ویندوز نصب کنید.

   پاسخ
   • عالییی توضیح دادید واقعااا کمکم کرد مچکرم

    پاسخ
   • سلام فایل kegen در لپ تاپم باز نمیشه .یه ارور میده. Run as adminster میکنم باز نمیشه.چیکار کنم؟

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     اگر از سایتی فایل های خام اتوکد را دانلود کرده اید دوباره به آن مراجعه و مجدداً فایل Kegen را دانلود کرده و استفاده کنید.
     اگر DVD اتوکد را خریداری و فایل های خام اتوکد را در کامپیوتر خود کپی کرده و بعد نصب کرده اید مجدداً آن را از روی همان DVD اجرا کنید.
     در نهایت اگر باز هم مشکل پابرجا بود از منبع دیگری فایل اتوکد را دانلود یا خریداری نمایید.

     پاسخ
 • سلام خیلی ممنون

  پاسخ
 • blank
  امیرحسین میرزائی
  19-01-1399 20:03

  با سلام.
  من ویندوزم ۱۰ پرو ۲۰۱۹ هست.آیا اتوکد ۲۰۲۰ روی این ویندوز نصب میشه؟مشکلی نداره؟

  پاسخ
 • blank
  حسین زاده
  04-03-1399 20:58

  سلام خسته نباشین من اتوکد ۲۰۲۰ رو نصب کردم کرک نمیشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر DVD اتوکدتون معتبره یا از وبسایت معتبری دانلودش کردید دقیقاً مثل آموزش وبسایت انجام بدید، اگر باز هم مشکل داشتید، یک اتوکد دیگه (از یک سایت یا شرکت دیگه) را امتحان کنید.
   در آخر اگر باز هم جواب نگرفتید باید ویندوزتون رو دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  مهران
  07-03-1399 16:25

  سلام دوست عزیز
  من میخواستم اتوکد 2021 رو نصب کنم. قبلا هم اتوکد 2020 روش نصب بوده. به طور کامل پاکش کردم اما موقع نصب جای چند تا تیک سبز تیک قرمز میزنه ایرادش از چیه؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   امکان داره به درستی نسخه قبلی رو Uninstall نکرده باشید، با یک نرم‌افزار حرفه‌ای مثل Iobit Uninstaller کلیه نسخه‌های موجود رو حذف کرده و بعد به درستی و بر اساس آموزش نسخه ۲۰۲۱ را نصب نمایید.
   اگر همه کارها را بر طبق اصول انجام دادید و این مشکل باقی ماند راهی جز تعویض ویندوز نیست.
   موفق باشید

   پاسخ
 • بسیار عالی. ممنون که وقت میگذارید.

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  اتوکد 2021 و روی ویندوز 10 (64) میخوام نصب کنم ولی نمیشه، ورژن 64 هم دانلود کردم، ممنون میشم دلیل این مسئله رو بهم بگید.
  پیغام ارور هم اینطوریه: (you cannot install this product in the current operating system
  please read the system requirements for details)

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این مشکل دلایل زیادی می‌تونه داشته باشه ولی مهمترین اون‌ها تفاوت معماری اتوکد با ویندوزتون هست که هر دو باید یا 32 یا 64 بیت باشن، این مورد رو دوباره بررسی بفرمایید.
   مورد مهم بعدی هم عدم ساپورت سخت‌افزاری سیستم شماست (سخت‌افزار ضعیف) که باعث عدم نصب نرم‌فزار میشه.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • blank
  امیررضا
  29-04-1399 13:36

  سلام خسته نباشید ببخشید من فایل های خام رو دانلود کردم و با نرم افزار winrar از حالت zip در اوردم الان وقتی راست کلیک می کنم و گزینه extract here رو می زنم یه صفحه باز میکنه و می خواد که پسورد رو وارد کنم اول این دوتا پسورد رو زدم ۶۶۶۶۹۶۹۶۹۶۹ و 001I1 امانشد ممنون از زحماتتون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   برای اکسترکت کردنِ صحیحِ فایل‌های Zip به سایتی که برنامه رو ازش دانلود کرده‌اید به همون سایت مراجعه کنید و این پسوردها ربطی به پسوردهای نصب اتوکد ندارد.
   بعد از اکسترکت کردن برنامه خام مطابق آموزش همین پست پیش برید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • با سلام
  من اتوکد 2021 رو نصب کردم و مراحل کرک رو هم درست انجام دادم ولی بعد از ده روز کارکردن پیغام خطای زیر رو نشون میده و برنامه بسته میشه license checkout timed out.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر DVD اتوکدتون معتبره یا از وبسایت معتبری دانلودش کردید دقیقاً مثل آموزش وبسایت انجام بدید، اگر باز هم مشکل داشتید، یک اتوکد دیگه (از یک سایت یا شرکت دیگه) را امتحان کنید.
   در آخر اگر باز هم جواب نگرفتید باید ویندوزتون رو دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  ترابی
  15-05-1399 11:45

  سلام
  من دی وی دی برنامه را خریدم و کامل نصب و کرک کردم و مدت زیادی کار می کردم اما الان پیام میده که
  License chekout timed out
  دو گزینه داره که یکی سیو می کنه و خارج می شه و دیگری فقط خارج می شه.
  چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اتوکد رو Uninstall کرده و مجدداً نصب کنیم (در صورت امکان از یک وبسایت دیگر برنامه را دانلود کنید)
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  بهزاد
  01-06-1399 14:39

  با سلام، ضمن تشکر چگونه فایل help اتوکد 2021 و فیل آپدیت 2021 را در کنار اتوکد 2021 اضافه کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر فایل‌های خود برنامه AutoCAD و Help مشکلی نداشته باشن و مربوط به یک نسخه باشن به این ترتیب نصب خواهند شد:
   ۱- برنامه اصلی رو نصب کنید.
   ۲- فایل آپدیت رو مثل یک برنامه عادی نصب کنید.
   ۳- فایل Help را نصب کرده و از طریق دستور Options سربرگ System تیکِ گزینه Access online را بردارید تا به صورت آنلاین متصل نشود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • blank
  وحید سعادتی
  03-06-1399 08:57

  سلام اتوکد 2020 نصب کردم و اکتیو کردم ولی اتودسک من این پیام رو میده و میمونه وسط صفحه نمایش و کنار نمیره after today, you will lose access to AutoCAD

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   عوامل زیادی میتونه این اِشکال رو پیش بیاره:
   1- طبق آموزش نصب و فعال نشده باشه.
   2- اتوکد قبلی رو به طور کامل Uninstall نکرده اید.
   3- نسخه بی اِشکالی از اتوکد نداشته‌اید (از یک سایت معتبر دانلود کنید)

   یک نسخه جدیدِ دیگه دانلود کنید و اگر بعد از Uninstall اتوکد قبلی و نصب مجدد باز هم این مسئله وجود داره ویندوزتون رو باید عوض کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  امیرحسین
  07-06-1399 22:24

  سلام من تقریبا یک ماه پیش اتوکد ۲۰۲۱ رو نصب کردم ولی به درستی اکتیو نکردم . بعد از یک ماه پنجره ی لایسنس باز میشد و دیگ نمیتونستم از نرم افزار استفاده کنم . الان اتوکد رو پاک کردم و ویندوز رو هم مجددا نصب کردم . اونوقت الان که دوباره خواستم اتوکد رو طبق روش شما نصب کنم ، بعد از اینکه نصب انجام شد و finish رو زدم ، نرم افزار رو برای اولین بار بازکردم ولی پوشه ی migrate custom setting برای من باز نشد و بالای صفحه پیغام اومد که your sign in is seccessfully و الان هم بدون مشکل خاصی نرم افزار کار میکنه . میخواستم بدونم الان دیگ نیاز نیست من کاری بکنم؟ چون من اصلا اکتیویت نکردم ولی نرم افزارم داره کار میکنه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احتمالاً با توجه به اینکه به طور کامل اتوکد قبلی (یا اتوکدهای قبلی) رو Uninstall نکرده‌اید فایل‌هایی از نسخه‌های قبلی در کامپیوتر شما باقی مانده است و در حال حاضر نیازی به اکتیو کردن ندارید.
   البته اگر ویندوز و اتوکد هر دو در یک درایو نصب شده بودند هم نباید این اتفاق بیفته.
   نرم‌افزارهای شرکت Autodesk را باید از روشی دیگر Uninstall کرد که بزودی آموزش آن در وبسایت قرار می‌گیرد.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام من ۱ساله که اتوکد نصب کردم اما امروز دیدم ارور license checkout timed out میده.باید چکار کنم؟دوباره کرک انجام بدم؟میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
 • سلام، وقت بخیر
  دوباره کرک کنید، اگر مشکل حل نشد به طور کامل Uninstall کرده و یک نسخه دیگر از یک سایت معتبر دیگر دانلود و مطابق آموزش نصب کنید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • blank
  الناز
  02-07-1399 21:08

  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
 • blank
  سامان
  11-07-1399 19:59

  سلام وعرض ادب خدمت شما جناب مهندس خوش روش خیلی خیلی ممنون از محبتون نسبت به آموزش نصب و کرک برنامه عالی بود

  پاسخ
 • blank
  مه سیما صحرانورد
  24-07-1399 00:59

  سلام ویدئوی آموزشی عالی بود ممنونم

  پاسخ
 • با سلام
  اتوکد 2020 و 2021 روی لب تابم نصب و فعالش کردم وقتی وارد میشم بعد چند ثانیه اخطار خارج شدنو میده
  License checkout timed out . what do you want to do ?
  لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با توجه به توضیحاتی که فرمودید احتمالاً فایل راه‌انداز اتوکد رو در فایروال قرار ندادید و نرم‌افزار به سرور اتودسک وصل شده، باید ریموو کنید هر دو تاشون رو (پیشنهاد میکنم فقط یک ورژن رو روی سیستم نصب کنید)، بعد با توجه به آموزش همین صفحه گام به گام اتوکد ۲۰۲۱ رو نصب و اکتیو کنید.
   ضمناْ سعی کنید که نرم‌افزارتون رو از یک سایت معتبر ایرانی مثل سافت۹۸ دانلود کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام پس از نصب اتوکد 2020 روی ویندوز 10 در هنگام باز کردن نرم افزار خطای FATAL ERROR میده و باز نمیشه. چه اشکالی وجود داره

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باید اتوکد رو به درستی از سیستم ریموو کرده و مجددا با استفاده از همین آموزش نصب کنید، سعی کنید نسخه اتوکد تون رو از یک سایت معتبر مثل سافت۹۸ دانلود کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام آیا اتوکد روی لپ تاب ۱۵۲۰ Dell نصب میشه؟ ویندوزش ۷ هست.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، قطعاً نصب میشه ولی سرعت نصب نرم افزار و روانیِ اجرای آن به مشخصات لپ‌تاپ شما بستگی داره.
   موفق باشید

   پاسخ
   • blank
    محمد جواد
    06-10-1399 11:19

    سلام
    چطوری باید بفهمیم که اکتیویت شده؟

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     اگر به درستی اکتیو نشده باشه هر بار که اتوکد رو باز میکنید پیغام منقضی شدن نرم افزار در ۳۰ روز رو به شما نمایش میده.
     موفق باشید

     پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من فایل اتوکد رو اکسترکت کردم و محل ذخیرش رو هم مشخص میکنم ولی وقتی وارد پوشه میشم خالیه..بنظرتون مشکلش چیه ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   قطعاً در آدرس دهی باید بیشتر دقت کنید، اگر فرآیند اکسترکت شدن رو میبینید پس داره انجام میشه، آدرس رو تصحیح کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید من تو مرحله آخر نصب با این ارور مواجه میشم
  Registration-Activation Error (0015.111)
  There is a problem with the activation code that you entered. Click one of the following links.
  باید چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   مجدداً از اول فرآیند اکتیویت کردن رو انجام بدید و در هنگام کپی و پیست بیشتر دقت کنید.
   در غیر اینصورت به درستی اتوکد رو ریموو و دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  نرگس علمی
  16-08-1399 12:27

  عالی بود ممنون

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر. نرم افزار نصب کردم و لایسنس هم فعال شد ولی برای دفعه بعدی که وارد اتوکد شدم پیغام licence error میده مشکل از کجاست؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ابتدا با استفاده از آموزش ریستِ اتوکد (https://amoozesh21.com/reset-settings) نرم‌افزار خودتون رو بازنشانی کنید.
   اگر اصلاح نشد باید به درستی اون رو ریموو و دوباره نصب کنید، توصیه میکنم از آخرین ورژن اتوکد یعنی ۲۰۲۱ استفاده کنید، نحوه صحیح نصب رو از همین آموزش دنبال کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  سید حسن
  18-09-1399 18:15

  سلام
  اتو کد ۲۰۲۰ نصب کردم لایسنس فعال کردم
  تا ۵ دقیقه با اتوکد کار میکنم بعد اون موس روی اتوکد کار نمیکنه (مثل هنگ کردن) و بعدش لپ تاپ خودش ریستارت میشه
  مشکلش چیه ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به نظر من ابتدا با یک نرم افزار، رجیستری ویندوزتون رو اسکن و در صورت نیاز تعمیر کنید، بعد ببینید آیا باز هم مشکل وجود داره یا خیر؟
   اگر مشکل رفع نشد اتوکدتون رو ریموو کنید و باز هم با سیستمتون کار کنید، اگر مشکل رفع شده باشه مشخصه که ربط به اتوکد قبلی داشته، حالا یک ورژن دیگه از یک سایت معتبر دیگه (سافت 98) دانلود و نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • blank
  مصطفی
  22-09-1399 00:23

  واقعا ممنون. از من درست شد

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  اتوکد من گزینه run کار نمیکند حالا چگونه وارد برنامه شوم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با کلیک روی فایل EXE نرم افزار در محل نصبش سعی کنید بازش کنید، اگر باز هم امکان پذیر نشد باید نرم افزار رو ریموو کرده و مجددا نصبش کنید.
   برای ریمو صحیح و نصب صحیح حتما آموزش رو دنبال کنید. (ورژن 2021 رو امتحان کنید و برای آموزش بیشتر به پیج اینستا amoozesh21@ سری بزنید)
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر . من سیویل 2020 رو نصب داشتم .موقع نصب کرک هم کردم . الان بعد از باز کردن حدود 5 دقیقه بعد میگه مجوز شما به پایان رسیده ؛ بدون حذف و نصب راه کار بدید ممنون میشم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

"هدیه‌ای باورنکردنی برای شما"

شما حدود ۲ دقیقه در حال مطالعه آموزش "نحوه نصب و فعال‌سازیِ اتوکد" بوده‌اید، اگر جزو افراد خاص و علاقمند به تهیه دوره ویدیوییِ "آموزش اتوکد دوبُعدی از صفر تا صد با ضمانتِ اثربخشیِ ۱۰۰٪ و بازگشت پول" هستید، فقط برای یک بار می‌توانید از کد تخفیفِ ویژه ۲۵٪ زیر استفاده کنید.
 اگر صفحه را ببندید این کوپنِ ۲۵٪ دیگر هرگز به شما نمایش داده نخواهد شد!!

کد تخفیف: install-25
می‌خواهم همین الان خرید کنم
blank>
close-link