آموزش نصب اتوکد 2020 و فعال‌سازی آن | جلوگیری از تخریب فایل راه ‎اندازِ اتوکد

24 آموزش نصب اتوکد-

آموزش نصب اتوکد به چه صورت است؟

آموزش نصب اتوکد بسیار ساده ولی همراه با نکات و جزئیاتی است که در صورت اجرای صحیح آن‎ها بعد از نصب دچار مشکلِ از کار افتادنِ نرم‎‌افزار نخواهید شد، به همین دلیل در یک نوشته مفصل و به دو صورتِ متنِ همراه با تصویر و فیلم ویدیویی آن را به شما آموزش خواهیم داد.

نصب اتوکد نیز تقریباً مانند نصب سایر نرم‌افزارهای مورد نیازتان می‌باشد، ابتدا باید فایل خامِ قابل نصب اتوکد را تهیه کرده باشید، برای این کار یا باید DVD آن را در اختیار داشته باشید و یا از سایت‌های ایرانی فایل قابل نصب را به همراه فایل‌‎های فعال‌‌ساز (Kegen) دانلود کنید.

01 آموزش نصب اتوکد- ابتدا فایل Setup را پیدا کنید

روی آن کلیک راست کرده و بعد روی گزینه Run as administrator کلیک کنید.

02 آموزش نصب اتوکد- روی فایل Setup کلیک راست کرده و بعد روی گزینه Run as administrator کلیک کنید

در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود ابتدا سیستم شما مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا این نسخه از اتوکد روی آن قابل نصب هست یا خیر؟

03 آموزش نصب اتوکد- سیستم شما مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا این نسخه از اتوکد روی آن قابل نصب هست یا خیر؟

و اگر مشکلی وجود نداشته باشد پنجره بعدی ظاهر می‎شود تا شما روی دکمه Install کلیک کنید.

04 آموزش نصب اتوکد- اکنون روی دکمه Install کلیک کنید

در پنجره بعدی گزینه I Accept را انتخاب و سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

05 آموزش نصب اتوکد- گزینه I Accept را انتخاب و سپس روی دکمه Next کلیک کنید

در صفحه بعد می‎توانید بدون هیچ تغییری در آدرسِ نصب روی دکمه Install کلیک کنید ولی در صورت تمایل از طریق کادر Installation Path یا دکمه Browse آدرس نصب را تغییر داده و بعد روی دکمه Install کلیک کنید.

06 آموزش نصب اتوکد- در صورت تمایل از طریق کادر Installation Path یا دکمه Browse آدرس نصب را تغییر داده و بعد روی دکمه Install کلیک کنید

اکنون بسته به قدرت سخت‌افزاریِ کامپیوتر شما مثل سرعت هارد و سی پی یو و مقدار رَم، نصب آن بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‎کشه.

گاهی وقت‌‌‎ها و در حین نصب، پنجره‎‌ای به نام File In Use ‎ باز می‌‌شود و به شما هشدار می‌دهد که باز بودن برخی برنامه‌‎‌ها در کامپیوتر شما ممکن است برای نصب اتوکد مشکل‌‌ساز باشد و بهتر است آن‌ها را ببندید، در صورت انجام یا عدم انجام این کار با کلیک بر روی دکمه Ignore می‌‌توانید به ادامه نصب آن بپردازید.

07 آموزش نصب اتوکد- گاهی وقت‎ها و در حین نصب، پنجره‎ای به نام File In Use ‎ باز می‌شود و به شما هشدار می‌دهد که باز بودن برخی برنامه‎ها در کامپیوتر شما ممکن است برای نصب اتوکد مشکل‌ساز باشد

پس از پایان نصب، اتوکد در صفحه‌ای اتمام این فرآیند را نمایش می‌دهد، اگر همه پروسه نصب صحیح باشد اجزای نصب را با یک تیک سبز رنگ در سمت چپ آن‌ها مشاهده خواهید کرد، روی دکمه Finish کلیک کنید.

  سفارشی کردن رابط کاربری اتوکد | از صفر تا صد
08 آموزش نصب اتوکد- اگر همه پروسه نصب صحیح باشد اجزای نصب را با یک تیک سبز رنگ در سمت چپ آن‌ها مشاهده خواهید کرد

در انتهای آموزش نصب اتوکد باید بدانید که در نهایت ممکن است از شما خواسته شود که سیستم خود را Restart کنید، با کلیک بر روی دکمه Yes این کار انجام می‎شود.

09 آموزش نصب اتوکد- در نهایت ممکن است از شما خواسته شود که سیستم خود را Restart کنید، با کلیک بر روی دکمه Yes این کار انجام می‎شود

اما با انتهای آموزش نصب اتوکد به مرحله فعال‌سازیِ آن می‌رسیم، اگر این کار را به درستی انجام ندهید بعد از گذشت ۳۰ روز (یک ماه) نرم‌افزار از کار افتاده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود، البته این مورد برای نرم‌افزارهایی است که به طور رسمی خریداری نشده‌اند و از نسخه کِرَک شده استفاده می‌کنید، حدود ۹۹٪ از نرم‌افزارهای مورد استفاده در ایران کرک شده هستند.

ابتدا اتوکد را باز کنید، اگر از نسخه‌های قبلی اتوکد به صورت نصب شده در روی سیستم عامل خود داشته باشید پنجره‌ای به نام Migrate Custom Settings باز شده و از شما می‌خواهد در صورت تمایل تنظیمات سفارشی شده نسخه قبل را به نسخه جدید منتقل کنید.

 اگر یک کاربر جدید در اتوکد هستید روی دکمه Clear All کلیک کنید تا هیچ تنظیمی از نسخه قبل به نسخه جدید منتقل نشود، در غیر این صورت موارد دلخواه را انتخاب و سپس روی دکمه‌‎ای که آیکن تیک دارد کلیک کنید.

10 آموزش نصب اتوکد- اگر از نسخه‌های قبلی اتوکد به صورت نصب شده در روی سیستم عامل خود داشته باشید پنجره‌ای به نام Migrate Custom Settings باز شده و از شما می‌خواهد در صورت تمایل تنظیمات سفارشی شده نسخه قبل را به نسخه جدید منتقل کنید

قبل از این که اتوکد برای اولین بار باز شود پنجره‌ای به نام Let’s Get Started ظاهر می‌شود که باید روی عبارت enter serial number کلیک کنید.

11 آموزش نصب اتوکد- قبل از این که اتوکد برای اولین بار باز شود پنجره‌ای به نام Let’s Get Started ظاهر می‌شود

در پنجره جدید روی دکمه I Agree کلیک کنید.

12 آموزش نصب اتوکد- در پنجره جدید روی دکمه I Agree کلیک کنید

در صفحه بعد روی دکمه Activate کلیک کنید.

13 آموزش نصب اتوکد- در این صفحه روی دکمه Activate کلیک کنید

در پنجره بعد شما باید کادرهای مربوط به Serial Number و Product Key را با استفاده از اطلاعاتی که در فایل‌های خامِ دانلود شده وجود دارد پر کنید و سپس روی دکمه Next کلیک کنید، معمولاً این کدها به صورت زیر می‎باشد:

اعدادِ مربوط به کادر سریال در هنگام نصب اتوکد:

در کادرِ اول Serial Number از سمت چپ ابتدا 666 و در کادر بعدی 69696969 را وارد کنید.
در کادر Product Key نیز این کد را وارد نمایید:  001L1

14 آموزش نصب اتوکد- اعداد مربوط به کادر سریال را وارد کنید

در صفحه بعد گزینه Request an activation code را انتخاب و روی دکمه Next کلیک کنید.

15 آموزش نصب اتوکد- در این صفحه گزینه Request an activation code را انتخاب و روی دکمه Next کلیک کنید

در پنجره بعدی مقدار یا کاراکترهای مربوط به Request code را کپی کرده و روی دکمه Close کلیک کنید.

16 آموزش نصب اتوکد- در این پنجره مقدار یا کاراکترهای مربوط به Request code را کپی کرده و روی دکمه Close کلیک کنید

در دو صفحه بعدی ابتدا روی دکمه Activate کلیک کنید و بعد دوباره Serial Number و Product Key را وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید، در پنجره بعد گزینه I have an activation code را انتخاب کنید تا کادرهای خالیِ مربوط به این گزینه باز شوند.

  دستور Trim در اتوکد | دستور Extend در اتوکد و نحوه تبدیلشان به یکدیگر در اتوکد
17 آموزش نصب اتوکد- activation code را به دست آورید و در کادرها کپی کنید

برای این که activation code را به دست آورید و وارد کادرهای تصویر قبل کنید به این صورت عمل نمایید، در فایل‌های دانلود شده برای اتوکدِ خام، دنبال پوشه Kegen بگردید و وارد آن شوید، سپس روی فایل اصلیِ Kegen کلیک راست کرده و روی گزینه Run as administrative کلیک کنید.

18 آموزش نصب اتوکد- برای این که activation code را به دست آورید باید از فایل Kegen استفاده کنید

بعد از باز شدن پنجره Kegen، ابتدا روی دکمه Patch کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید برای عبارت Successfully Patched! را مشاهده کنید.

19 آموزش نصب اتوکد- بعد از باز شدن پنجره Kegen، ابتدا روی دکمه Patch کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید برای عبارت Successfully Patched را مشاهده کنید

حالا مقدار Request code را که قبلاً به دست آورده‌اید کپی کرده و در کادر Request مربوط به پنجره Kegen درج کنید.

20 آموزش نصب اتوکد- حالا مقدار Request code را که قبلاً به دست آورده‌اید کپی کرده و در کادر Request مربوط به پنجره Kegen درج کنید

اکنون کافی است روی دکمه Generate کلیک کنید تا در کادر Activation کد فعال‌سازی به شما داده شود.

21 آموزش نصب اتوکد- اکنون کافی است روی دکمه Generate کلیک کنید تا در کادر Activation کد فعال‌سازی به شما داده شود

حالا Activation code را با کلیدهای ترکیبی Ctrl+C از پنجره Kegen کپی کرده و در کادر مربوط به آن درج می‌کنیم، برای این کار یک کلیک در کادر شماره ۱ انجام داده و کلیدهای ترکیبی Ctrl+V را بگیرید.

22 آموزش نصب اتوکد- حالا Activation code را با کلیدهای ترکیبی Ctrl+C از پنجره Kegen کپی کرده و در کادر مربوط به آن درج می‌کنیم

با کلیک بر روی دکمه Next صفحه بعدی که نشان دهنده خاتمه عملیات فعال‌سازی یا Activate کردن اتوکد هست برای شما ظاهر می‌شود و می‌بینید که تیک قرمز رنگ به تیک سبز تبدیل شده است، با کلیک بر روی Finish اتوکد ۲۰۲۰ برای اولین بار باز می‌شود.

23 آموزش نصب اتوکد- فعال سازی انجام شده و تیک قرمز رنگ به تیک سبز تبدیل شده است

حتماً به فایل ویدیوییِ آموزش نصب اتوکد در انتهای این مطلب توجه بفرمایید تا علاوه بر تشریح موارد فوق، نحوه قرار دادن فایل راه‌اندازِ اتوکد در فایروال ویندوز (Firewall) را بیاموزید، زیرا در صورت عدم انجامِ ترفند آخر باز هم اتوکد به سرور شرکت اتودسک (Autodesk) وصل شده و موجب تخریب آن و در نتیجه از کار افتادن نرم‌افزار می‌شود.

کل مبحث اتوکد دوبعدی همراه با حل تمرین‎های کاربردی در دوره آموزش اتوکد با نام «آموزش دوبُعدی و کاربردی اتوکد، از صفر تا صد (AutoCAD )» تدریس شده است، در صورت تمایل با کلیک بر روی دکمه زیر به صفحه این دوره آموزشی مراجعه و آن را مطالعه کنید.

ضمناً شما دوست عزیز، می‎توانید با خرید کتاب الکترونیکِ (PDF) «آموزش عملی و کاربردی نرم‎افزار اتوکد (AutoCAD )» مرجعی مناسب و با ارزش در زمینه آموزش اتوکد تهیه کرده و با مطالعه آن اشرافی کامل به حوزه اتوکد دوبُعدی داشته باشید، برای مطالعه صفحه این کتاب بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

  دستور Mirror در اتوکد | برای ایجاد کپی‌های متقارن از موضوعات ترسیمی
4.4/5 (20 نظر)
4.4/5 (20 نظر)
سفارشی کردن رابط کاربری اتوکد
نوشتهٔ پیشین
Reset Settings در اتوکد | نحوه ریست کردن و بازگشت به تنظیمات اولیه اتوکد
نوشتهٔ بعدی
متغیر سیستم Mirrtext | ایجاد کپیِ قرینه از متون تایپ شده در اتوکد

این مطالب را نیز حتماً بخوانید

116 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • امین
  12-12-1398 23:51

  سلام وقتتون بخیر من یکبار نرم افزار رو نصب کردم اما کرک نکردم و از روز های رایگانش استفاده میکردم.هنوز ۱۹ روز از روز های رایگانش باقی مونده بود که نرم افزار رو پاک کردم الان که میخوام دوباره نصبش کنم نصب نمیشه و فیلد میشه.ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با یک نرم‌افزار مخصوص مثل Iobit Uninstaller اتوکد رو Uninstall کنید، مجدداً اقدام به نصب کنید. اگر اشکال رفع نشد سعی کنید پوشه نصب AutoCAD رو در درایوی که قبلاً نصب کرده بودید حذف و اونو دوباره نصب کنید و در صورت عدم رفع مشکل باید مجدداً ویندوز نصب کنید.

   پاسخ
   • عالییی توضیح دادید واقعااا کمکم کرد مچکرم

    پاسخ
   • سلام فایل kegen در لپ تاپم باز نمیشه .یه ارور میده. Run as adminster میکنم باز نمیشه.چیکار کنم؟

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     اگر از سایتی فایل های خام اتوکد را دانلود کرده اید دوباره به آن مراجعه و مجدداً فایل Kegen را دانلود کرده و استفاده کنید.
     اگر DVD اتوکد را خریداری و فایل های خام اتوکد را در کامپیوتر خود کپی کرده و بعد نصب کرده اید مجدداً آن را از روی همان DVD اجرا کنید.
     در نهایت اگر باز هم مشکل پابرجا بود از منبع دیگری فایل اتوکد را دانلود یا خریداری نمایید.

     پاسخ
 • محمد
  13-01-1399 23:39

  سلام خیلی ممنون

  پاسخ
 • امیرحسین میرزائی
  19-01-1399 20:03

  با سلام.
  من ویندوزم ۱۰ پرو ۲۰۱۹ هست.آیا اتوکد ۲۰۲۰ روی این ویندوز نصب میشه؟مشکلی نداره؟

  پاسخ
 • حسین زاده
  04-03-1399 20:58

  سلام خسته نباشین من اتوکد ۲۰۲۰ رو نصب کردم کرک نمیشه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر DVD اتوکدتون معتبره یا از وبسایت معتبری دانلودش کردید دقیقاً مثل آموزش وبسایت انجام بدید، اگر باز هم مشکل داشتید، یک اتوکد دیگه (از یک سایت یا شرکت دیگه) را امتحان کنید.
   در آخر اگر باز هم جواب نگرفتید باید ویندوزتون رو دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • مهران
  07-03-1399 16:25

  سلام دوست عزیز
  من میخواستم اتوکد 2021 رو نصب کنم. قبلا هم اتوکد 2020 روش نصب بوده. به طور کامل پاکش کردم اما موقع نصب جای چند تا تیک سبز تیک قرمز میزنه ایرادش از چیه؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   امکان داره به درستی نسخه قبلی رو Uninstall نکرده باشید، با یک نرم‌افزار حرفه‌ای مثل Iobit Uninstaller کلیه نسخه‌های موجود رو حذف کرده و بعد به درستی و بر اساس آموزش نسخه ۲۰۲۱ را نصب نمایید.
   اگر همه کارها را بر طبق اصول انجام دادید و این مشکل باقی ماند راهی جز تعویض ویندوز نیست.
   موفق باشید

   پاسخ
 • بسیار عالی. ممنون که وقت میگذارید.

  پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  اتوکد 2021 و روی ویندوز 10 (64) میخوام نصب کنم ولی نمیشه، ورژن 64 هم دانلود کردم، ممنون میشم دلیل این مسئله رو بهم بگید.
  پیغام ارور هم اینطوریه: (you cannot install this product in the current operating system
  please read the system requirements for details)

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این مشکل دلایل زیادی می‌تونه داشته باشه ولی مهمترین اون‌ها تفاوت معماری اتوکد با ویندوزتون هست که هر دو باید یا 32 یا 64 بیت باشن، این مورد رو دوباره بررسی بفرمایید.
   مورد مهم بعدی هم عدم ساپورت سخت‌افزاری سیستم شماست (سخت‌افزار ضعیف) که باعث عدم نصب نرم‌فزار میشه.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • امیررضا
  29-04-1399 13:36

  سلام خسته نباشید ببخشید من فایل های خام رو دانلود کردم و با نرم افزار winrar از حالت zip در اوردم الان وقتی راست کلیک می کنم و گزینه extract here رو می زنم یه صفحه باز میکنه و می خواد که پسورد رو وارد کنم اول این دوتا پسورد رو زدم ۶۶۶۶۹۶۹۶۹۶۹ و 001I1 امانشد ممنون از زحماتتون

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   برای اکسترکت کردنِ صحیحِ فایل‌های Zip به سایتی که برنامه رو ازش دانلود کرده‌اید به همون سایت مراجعه کنید و این پسوردها ربطی به پسوردهای نصب اتوکد ندارد.
   بعد از اکسترکت کردن برنامه خام مطابق آموزش همین پست پیش برید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • احمد
  09-05-1399 15:27

  با سلام
  من اتوکد 2021 رو نصب کردم و مراحل کرک رو هم درست انجام دادم ولی بعد از ده روز کارکردن پیغام خطای زیر رو نشون میده و برنامه بسته میشه license checkout timed out.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر DVD اتوکدتون معتبره یا از وبسایت معتبری دانلودش کردید دقیقاً مثل آموزش وبسایت انجام بدید، اگر باز هم مشکل داشتید، یک اتوکد دیگه (از یک سایت یا شرکت دیگه) را امتحان کنید.
   در آخر اگر باز هم جواب نگرفتید باید ویندوزتون رو دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • ترابی
  15-05-1399 11:45

  سلام
  من دی وی دی برنامه را خریدم و کامل نصب و کرک کردم و مدت زیادی کار می کردم اما الان پیام میده که
  License chekout timed out
  دو گزینه داره که یکی سیو می کنه و خارج می شه و دیگری فقط خارج می شه.
  چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اتوکد رو Uninstall کرده و مجدداً نصب کنیم (در صورت امکان از یک وبسایت دیگر برنامه را دانلود کنید)
   موفق باشید

   پاسخ
 • بهزاد
  01-06-1399 14:39

  با سلام، ضمن تشکر چگونه فایل help اتوکد 2021 و فیل آپدیت 2021 را در کنار اتوکد 2021 اضافه کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر فایل‌های خود برنامه AutoCAD و Help مشکلی نداشته باشن و مربوط به یک نسخه باشن به این ترتیب نصب خواهند شد:
   ۱- برنامه اصلی رو نصب کنید.
   ۲- فایل آپدیت رو مثل یک برنامه عادی نصب کنید.
   ۳- فایل Help را نصب کرده و از طریق دستور Options سربرگ System تیکِ گزینه Access online را بردارید تا به صورت آنلاین متصل نشود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • وحید سعادتی
  03-06-1399 08:57

  سلام اتوکد 2020 نصب کردم و اکتیو کردم ولی اتودسک من این پیام رو میده و میمونه وسط صفحه نمایش و کنار نمیره after today, you will lose access to AutoCAD

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   عوامل زیادی میتونه این اِشکال رو پیش بیاره:
   1- طبق آموزش نصب و فعال نشده باشه.
   2- اتوکد قبلی رو به طور کامل Uninstall نکرده اید.
   3- نسخه بی اِشکالی از اتوکد نداشته‌اید (از یک سایت معتبر دانلود کنید)

   یک نسخه جدیدِ دیگه دانلود کنید و اگر بعد از Uninstall اتوکد قبلی و نصب مجدد باز هم این مسئله وجود داره ویندوزتون رو باید عوض کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • امیرحسین
  07-06-1399 22:24

  سلام من تقریبا یک ماه پیش اتوکد ۲۰۲۱ رو نصب کردم ولی به درستی اکتیو نکردم . بعد از یک ماه پنجره ی لایسنس باز میشد و دیگ نمیتونستم از نرم افزار استفاده کنم . الان اتوکد رو پاک کردم و ویندوز رو هم مجددا نصب کردم . اونوقت الان که دوباره خواستم اتوکد رو طبق روش شما نصب کنم ، بعد از اینکه نصب انجام شد و finish رو زدم ، نرم افزار رو برای اولین بار بازکردم ولی پوشه ی migrate custom setting برای من باز نشد و بالای صفحه پیغام اومد که your sign in is seccessfully و الان هم بدون مشکل خاصی نرم افزار کار میکنه . میخواستم بدونم الان دیگ نیاز نیست من کاری بکنم؟ چون من اصلا اکتیویت نکردم ولی نرم افزارم داره کار میکنه

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احتمالاً با توجه به اینکه به طور کامل اتوکد قبلی (یا اتوکدهای قبلی) رو Uninstall نکرده‌اید فایل‌هایی از نسخه‌های قبلی در کامپیوتر شما باقی مانده است و در حال حاضر نیازی به اکتیو کردن ندارید.
   البته اگر ویندوز و اتوکد هر دو در یک درایو نصب شده بودند هم نباید این اتفاق بیفته.
   نرم‌افزارهای شرکت Autodesk را باید از روشی دیگر Uninstall کرد که بزودی آموزش آن در وبسایت قرار می‌گیرد.
   موفق باشید

   پاسخ
 • نگین
  20-06-1399 01:58

  سلام من ۱ساله که اتوکد نصب کردم اما امروز دیدم ارور license checkout timed out میده.باید چکار کنم؟دوباره کرک انجام بدم؟میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
 • سلام، وقت بخیر
  دوباره کرک کنید، اگر مشکل حل نشد به طور کامل Uninstall کرده و یک نسخه دیگر از یک سایت معتبر دیگر دانلود و مطابق آموزش نصب کنید.
  موفق باشید

  پاسخ
 • الناز
  02-07-1399 21:08

  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
 • سامان
  11-07-1399 19:59

  سلام وعرض ادب خدمت شما جناب مهندس خوش روش خیلی خیلی ممنون از محبتون نسبت به آموزش نصب و کرک برنامه عالی بود

  پاسخ
 • مه سیما صحرانورد
  24-07-1399 00:59

  سلام ویدئوی آموزشی عالی بود ممنونم

  پاسخ
 • با سلام
  اتوکد 2020 و 2021 روی لب تابم نصب و فعالش کردم وقتی وارد میشم بعد چند ثانیه اخطار خارج شدنو میده
  License checkout timed out . what do you want to do ?
  لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با توجه به توضیحاتی که فرمودید احتمالاً فایل راه‌انداز اتوکد رو در فایروال قرار ندادید و نرم‌افزار به سرور اتودسک وصل شده، باید ریموو کنید هر دو تاشون رو (پیشنهاد میکنم فقط یک ورژن رو روی سیستم نصب کنید)، بعد با توجه به آموزش همین صفحه گام به گام اتوکد ۲۰۲۱ رو نصب و اکتیو کنید.
   ضمناْ سعی کنید که نرم‌افزارتون رو از یک سایت معتبر ایرانی مثل سافت۹۸ دانلود کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • حامد
  30-07-1399 09:39

  سلام پس از نصب اتوکد 2020 روی ویندوز 10 در هنگام باز کردن نرم افزار خطای FATAL ERROR میده و باز نمیشه. چه اشکالی وجود داره

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   باید اتوکد رو به درستی از سیستم ریموو کرده و مجددا با استفاده از همین آموزش نصب کنید، سعی کنید نسخه اتوکد تون رو از یک سایت معتبر مثل سافت۹۸ دانلود کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام آیا اتوکد روی لپ تاب ۱۵۲۰ Dell نصب میشه؟ ویندوزش ۷ هست.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   بله، قطعاً نصب میشه ولی سرعت نصب نرم افزار و روانیِ اجرای آن به مشخصات لپ‌تاپ شما بستگی داره.
   موفق باشید

   پاسخ
   • محمد جواد
    06-10-1399 11:19

    سلام
    چطوری باید بفهمیم که اکتیویت شده؟

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     اگر به درستی اکتیو نشده باشه هر بار که اتوکد رو باز میکنید پیغام منقضی شدن نرم افزار در ۳۰ روز رو به شما نمایش میده.
     موفق باشید

     پاسخ
     • مهدی
      22-12-1401 14:37

      سلام برای من ارور میده هومن اول صفحه می‌نویسه به اکسپلور 10 نیاز هست ویندوز 7 هستش ممنون راهنمایی کنید

     • سلام، وقت بخیر
      برای نصب نسخه‌های 2022 و بالاترِ اتوکد به ویندوز 10 نیاز دارید.
      موفق باشید

 • سلام وقت بخیر
  من فایل اتوکد رو اکسترکت کردم و محل ذخیرش رو هم مشخص میکنم ولی وقتی وارد پوشه میشم خالیه..بنظرتون مشکلش چیه ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   قطعاً در آدرس دهی باید بیشتر دقت کنید، اگر فرآیند اکسترکت شدن رو میبینید پس داره انجام میشه، آدرس رو تصحیح کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید من تو مرحله آخر نصب با این ارور مواجه میشم
  Registration-Activation Error (0015.111)
  There is a problem with the activation code that you entered. Click one of the following links.
  باید چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   مجدداً از اول فرآیند اکتیویت کردن رو انجام بدید و در هنگام کپی و پیست بیشتر دقت کنید.
   در غیر اینصورت به درستی اتوکد رو ریموو و دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • نرگس علمی
  16-08-1399 12:27

  عالی بود ممنون

  پاسخ
 • مهدی
  15-09-1399 07:41

  سلام وقت بخیر. نرم افزار نصب کردم و لایسنس هم فعال شد ولی برای دفعه بعدی که وارد اتوکد شدم پیغام licence error میده مشکل از کجاست؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   ابتدا با استفاده از آموزش ریستِ اتوکد (https://amoozesh21.com/reset-settings) نرم‌افزار خودتون رو بازنشانی کنید.
   اگر اصلاح نشد باید به درستی اون رو ریموو و دوباره نصب کنید، توصیه میکنم از آخرین ورژن اتوکد یعنی ۲۰۲۱ استفاده کنید، نحوه صحیح نصب رو از همین آموزش دنبال کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سید حسن
  18-09-1399 18:15

  سلام
  اتو کد ۲۰۲۰ نصب کردم لایسنس فعال کردم
  تا ۵ دقیقه با اتوکد کار میکنم بعد اون موس روی اتوکد کار نمیکنه (مثل هنگ کردن) و بعدش لپ تاپ خودش ریستارت میشه
  مشکلش چیه ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به نظر من ابتدا با یک نرم افزار، رجیستری ویندوزتون رو اسکن و در صورت نیاز تعمیر کنید، بعد ببینید آیا باز هم مشکل وجود داره یا خیر؟
   اگر مشکل رفع نشد اتوکدتون رو ریموو کنید و باز هم با سیستمتون کار کنید، اگر مشکل رفع شده باشه مشخصه که ربط به اتوکد قبلی داشته، حالا یک ورژن دیگه از یک سایت معتبر دیگه (سافت 98) دانلود و نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • مصطفی
  22-09-1399 00:23

  واقعا ممنون. از من درست شد

  پاسخ
 • محمد
  25-09-1399 09:27

  سلام خسته نباشید
  اتوکد من گزینه run کار نمیکند حالا چگونه وارد برنامه شوم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   با کلیک روی فایل EXE نرم افزار در محل نصبش سعی کنید بازش کنید، اگر باز هم امکان پذیر نشد باید نرم افزار رو ریموو کرده و مجددا نصبش کنید.
   برای ریمو صحیح و نصب صحیح حتما آموزش رو دنبال کنید. (ورژن 2021 رو امتحان کنید و برای آموزش بیشتر به پیج اینستا amoozesh21@ سری بزنید)
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر . من سیویل 2020 رو نصب داشتم .موقع نصب کرک هم کردم . الان بعد از باز کردن حدود 5 دقیقه بعد میگه مجوز شما به پایان رسیده ؛ بدون حذف و نصب راه کار بدید ممنون میشم.

  پاسخ
 • مهدی
  16-12-1399 01:09

  من اتوکد 2020 نصب کردم الان چند وقت هست این پیغام میاد باید چی کار کنم
  IHR ZUGRIFF AUF
  AUTOCAD WURDE
  EINGESCHRÄNKT.

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   احتمالا شما فایل راه‌انداز اتوکدتون رو طبق آموزش در فایروال ویندوز قرار ندادید و نرم‌افزار به سرورهای اتودسک وصل شده و چون کرک شده بوده از کار افتاده.
   باید ریموو کنیدش و از اول نصب بفرمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من اتوکد رو نصب کردم بعد از نصب اجرا کردم اما پیغامی که برای وارد کردن سریال میاد به طور صفحه سفید ظاهر شد علت چیه ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   دلایل زیادی میتونه داشته باشه، اگر ورژن قبلی داشتید باید به درستی ریموو بشه و ورژن جدید به درستی نصب و فعالسازی بشه.
   و اینکه نسخه مطمئنی رو نصب کنید.
   علاوه بر وبسایت، در پیج @amoozesh21 همه اینها به طور مشروح آموزش داده شده است.

   پاسخ
  • مرتضی
   26-12-1399 01:07

   منم مشکلم همینه…شما متوجه شدین مشکل از کجاس؟

   پاسخ
 • رحیمیان
  23-12-1399 14:37

  سلام من اتوکد 2019 و 2020 رو میخوام نصب کنم اما فرآیند اکسترکت شدن رو انجام نمیده و خود به خود بسته میشه
  برای نصب سیویل هم همین مشکل رو دارم

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   شاید این مشکل به ویندوز شما بستگی داره و اینکه فایل رو از منبعی دانلود کرده اید؟
   وبسایت سافت 98 رو برای دانلود اتوکد انتخاب کرده و بررسی فرمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام ببخشید من هر کدوم از شماره سریال هارو میزنم میگه که اشتباهه چیکار کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این مورد معمولا به عدم ریموو صحیح ورژن فبلی برمی گرده یا اینکه فایل خام اتوکد معتبر هست یا خیر؟ اتوکد رو از چه منبعی دانلود کرده اید؟
   وبسایت سافت 98 رو برای دانلود اتوکد انتخاب کرده و بررسی فرمایید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • پری ناز
  27-12-1399 00:27

  با سلام نرم افزار اتوکد 2020 رو از پی سی دانلود گرفتم و گام به کام بر اساس آموزشهای شما پیش رفتم همه چیز خوب پیش میره و پچ میشه و اکتیو کد و میده اما مرحله آخر فعال سازی این پیام رو میده Registration-Activation Error (0015.111)
  There is a problem with the activation code that you entered. Click one of the following links.
  مشکل از کجاس :((

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگ دقیقا مطابق آموزش نصب کردید و این مشکل پیش اومده، احتمال داره یا از ریموو اشتباه ورژن قبلی باشه یا بهم خوردگی در رجیستری ویندوز.
   با یک نرم افزار رجیستری رو به حالت پیش فرض تبدیل کرده و امتحان کنید، یا اتوکد دوباره نصب کنید، در نهایت مجبور به نصب ویندوز خواهید بود.
   موفق باشید

   پاسخ
 • ابوالفضل
  21-01-1400 20:36

  ممنون از سایت خوبتون
  Keygen پچ نمیشه و در اخر ارور0015 میده

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   دو مورد احتمالا تاثیر گذاره، بر طبق آموزش نصب پیش نرفته اید یا فایل خام دانلودی معتبر نیست، از سایت سافت 98 اتوکد رو دانلود و نصب کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 • ایوب گل آقایی
  05-02-1400 18:55

  با سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  بعداز نصب اتوکد و رعایت کلیه مراحل نصب، هنگام اکتیو کردن نرم افزار پنجره باز شده برای وارد کردن سریال نامبر، پنجره فوق کلا سفید می باشد و هیچ گزینه ای جهت فعال کردن وجود ندارد. مشکل چیست؟
  با تشکر

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   دلایل زیادی میتونه داشته باشه، دوباره نصب کنید، اگر نشد یک نسخه دیگر رو دانلود و نصب کنید
   موفق باشید

   پاسخ
 • الهام
  20-02-1400 10:23

  ممنون عالی و مفید

  پاسخ
 • گنجه ای
  22-02-1400 18:41

  سلام خسته نباشید . وقتی اتوکد 2020 و رو لب تاب ویندوز 8.1 – 64 بیتی نصب می کنم خطالی 1603 رو میده مشکل از کجاست . در ضمن ویندوز و هم آپ دیت کردم درست نشد . لطفا راهنمایی فرمائید .

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   این خطا به دلیل مشکل امنیتی رخ میده، به لینک زیر مراجعه و مطالعه کنید:
   https://zaya.io/ji72q
   موفق باشید

   پاسخ
   • هادی لنگری
    06-03-1400 04:59

    سلام، ببخشید مهندس پیغام آپدیت هایی که در صفحه اتودسک ارسال میشه، آیا میتونیم آپدیت رو دانلود و نصب کنیم؟ یعنی با توجه به کرک شده بودن برنامه آیا اتودسک برنامه رو از کار نمیندازه اگه آپدیت رو دانلود و نصب کنیم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

    پاسخ
    • سلام، وقت بخیر
     به هیچ وجه آپدیت ها رو نباید به صوررت عادی نصب کنید، اصلا باید اتصال اتوکدتون به اتودسک رو کاملا محدود کنید تا با این کار اتوکد منقضی نشه.
     موفق باشید

     پاسخ
 • امیر
  02-03-1400 01:26

  سلام ببخشید من درفعالسازی اتوکد بعداز وارد کردن سریال نامبر و زدن next گزینه های reguest activa…… را نداره و فقط ایراد متصل ب اینترنت نبودن را میگیره _مشگل از کجاست؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   لطفا به روش نصب اتوکدی که دانلود کردید توجه کنید، گذشته از ان اگر ورزن قبلیِ اتوکد خودتون رو به درستی ریموو نکرده باشید هم ممکنه این مشکل پیش بیاد.
   موفق باشید

   پاسخ
 • تیموری فر
  08-03-1400 13:14

  سلام اتو کد 2020 32بیتی هم داره

  پاسخ
 • کاظم
  12-03-1400 12:30

  سلام
  من اتوکد ۲۰۲۱ رو نصب کرم میخوام فعال سازی کنم
  روی صفحه سریال نامبر و کد رو وارد میکنم میزنم صفحه بعدی پیام میاد که به انترنت وصل نیستین یعنی میخواد به صورت انلاین فعال بشه باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در نصب صحیح اتوکد 2021 باید آفلاین باشید، روش نصب را از سایتی که اتوکد رادانلود کرده‌اید بیابید.
   یا اینکه از سایت سافت 98 اتوکد 2022 را دانلود کنید که فعالسازی هم نمیخواد.
   موفق باشید

   پاسخ
 • امید
  17-03-1400 06:54

  تو قسمت شماره سریال من میزنم شماره سریال رو ولی میگه اشتباه هست

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   راهنمای نسخه‌ای که دانلود کرده اید را مطالعه کنید، شاید سریال را اشتباه تایپ میکنید، در صورت وجود اشکال، از سایت سافت98 اتوکد 2022 رو دانلود و نصب کنید که نیازی به فعالسازی نداره.
   موفق باشید

   پاسخ
 • کوثر
  19-03-1400 20:47

  سلام من اتوکد ۲۰۲۰ نصب کردم وقتی که میخوام فعالش کنم بعد از وارد کردن سریال نامبر
  دیگه اون قسمتی که باید Request an activation code بزنیم نمیاد و میگه نیاز به اینترنت هست
  باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   اگر دکمه close یا back دارید بزنید و به عقب برگردید، دوباره تکرار کنید، در صورت وجود اشکال، از سایت سافت98 اتوکد 2022 رو دانلود و نصب کنید که نیازی به فعالسازی نداره.
   موفق باشید

   پاسخ
 • واقعا عالی عالی بود دمتون گرم. من یک ساله اینو نصب کردم هر سایتی رو گشتم برای اموزش اکتیو کردن، ولی هیچکدوم مثل شما کامل و ساده توضیح ندادند خیلی ممنون

  پاسخ
 • زهرا
  23-04-1400 20:30

  خیلی ممنون
  انشاءالله خیر ببینید😃🌹

  پاسخ
 • محسن جلالی
  18-07-1400 22:12

  سلام
  وقتتون بخیر، اتوکد روی ویندوز 10، نسخه Home هم نصب میشه؟

  پاسخ
 • ابراهیمی
  14-09-1400 14:36

  سلام و وقت بخیر
  خسته نباشید
  بنده نرم افزار اتوکد 2020 و Revit 2021 روی سیستم نصب کردم مدتی استفاده کردم مشکلی نداشت
  الان چند روزیه کد و یا رویت رو باز می کنم یه صفحه سفید رنگ روی مانیتور ظاهر میشه و با هیچ فرمان و ESC و یا کلیک چپ و راست هم از بین نمیره و صفحه یا نرم افزار جدیدی هم که باز می کنم پشت این صفحه سفید قرار می گیره و ظاهرا این صفحه سفید رنگ همون پیغام اولیه کد یا رویت هست که باید تو قسمت مربوطه تیک عدم نمایش بخوره ولی متاسفانه چون کاملا سفیده انجام هیچ عملیاتی روش ممکن نیست و کلا باید سیستم Reset بشه . البته بعدReset و شروع مجدد این صفحه دوباره ظاهر میشه
  ضمنا بعضی اوقات بدون باز کردن نرم افزار های اتودسک این صفحه ظاهر میشه
  بسیار ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   به احتمال زیاد ایراد از نسخه نصبی و یا نحوه نصب و فعالسازی شما می‌باشد، پیشنهاد میکنم در حال حاضر از لینک زیر اتوکد ۲۰۲۲ را دانلود و نصب کنید (نیازی به فعالسازی هم ندارد)، برای رویت هم از همین سایت نسخه مناسب را دانلود کنید:
   https://zaya.io/f553c
   ولی قبل از موارد بالا باید با یکی از نرم افزارهای Uninstall (مثل Iobit Uninstaller) به طور کامل نسخه های قبلی را از روی سیستم ریموو کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • سلام براي من بعد از اينستال ارور ميده و بسته ميشه برنامه، ممنون ميشم راهنمايي کنيد

  پاسخ
  • سلام،‌وقت بخیر
   1- نسخه نصبی باید سالم باشه
   2- دستورالعمل نصب باید از جایی که دانلود یا خرید کرده‌اید دریافت کنید
   3- در درایور دیگری نصب کنید
   4- نسخه دیگری را تست کنید مثلا 2022
   موفق باشید

   پاسخ
 • قدیری
  24-01-1402 21:37

  سلام لطفا همونطور که در ویدیو گفتید فایلی که شامل تمام سریال نامبرهای اتوکد هست را بفرمایید چگونه می توان دریافت کرد؟
  در ضمن زمان ثبت نام در سایت شما خطای ایمیل شما باز است را میده که در صورتی که این طور نیست …
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، وقت بخیر
   در مورد سوال اول، از هر وبسایتی نرم‌افزار رو دانلود میکنید از همون‌جا هم باید نحوه نصب و فعالسازیش رو بگیرید چون گاهاً با هم متفاوت هستند.
   در مورد سوال دوم، لطفاً ایمیل دیگری را امتحان بفرمایید و اطلاع بدین.
   موفق باشید

   پاسخ
 • باران !
  05-02-1402 22:17

  من I accept و زدم و next
  و قسمت بعد وقتی میخواستم install و بزنم نمیشد
  و هرچی روش کلیک میکردم نمیشد
  و نوشته install برام کمرنگ بود
  باید چیکار کنم تا مشکل رفع بشه؟

  پاسخ
  • باران !
   05-02-1402 22:48

   و الان دوباره دارم امتحان میکنم دیگه حتی وارد اتوکد هم نمیشه
   و به تکرار ارور میده

   پاسخ
   • سلام، وقت بخیر
    نسخه دیگری از اتوکد رو امتحان کنید و بر اساس راهنمای نصبِ همون نسخه نصبش کنید، اگر باز هم امکان نصب فراهم نشد ویندوزتون رو عوض کنید (حتما ویندوز 10)

    پاسخ
 • هانا
  24-03-1402 09:59

  خیلی ممنون از مطلب خوبتون عالی بود

  پاسخ
 • علی شعبانی
  18-01-1403 18:20

  سلام وقتتون بخیر ببخشید این ارور موقع اکتیو کردن برای چی هستش؟
  Your online activation request has returned an error (800c0005) which is not allowing your request to be processed using our automated systems.

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر، مشکلات نرم افزار اتوکد و خطای Autocad Error (800C0005) اغلب به دلیل موارد زیر رخ می دهد:

   فایل های خراب یا گم شده
   وجود اطلاعات نامعتبر در رجیستری ویندوز
   آلودگی به بدافزار

   بهتره نسخه دیگری از اتوکد رو امتحان کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

enemad-logo