متغیر سیستم Mirrtext | ایجاد کپیِ قرینه از متون تایپ شده در اتوکد

1 دستور Mirrtext | متغیر سیستم Mirrtext | ایجاد کپیِ قرینه از متون تایپ شده در اتوکد

متغیر سیستم Mirrtext چیست؟

با یک مثال ساده برای شما توضیح می‌دهیم که اگر در مواردی از متغیر سیستم Mirrtext استفاده نکنید به نتیجه مطلوب دست نخواهید یافت، ما از دستور Mirror برای ایجاد کپیِ متقارنِ موضوعات ترسیم شده استفاده می‌کنیم، اگر به تصویر بعد توجه کنید مشخص است که موضوع سمت راست دقیقاً یک کپیِ قرینه از موضوع سمت چپ (موضوع اولیه) می‌باشد.

01 دستور Mirrtext- موضوع سمت راست دقیقاً یک کپیِ قرینه از موضوع سمت چپ (موضوع اولیه) می‌باشد

حالا یک متن یا عبارت ساده مانند AutoCAD 2020 را تایپ کرده و دوباره با دستور Mirror آن را نسبت به یک محور عمودی قرینه می‌کنیم ولی همان‌طور که در تصویر بعد مشاهده می‌شود عبارت سمت راست قرینه واقعی متن سمت چپ (موضوع اولیه) نیست، یعنی این‌طور به نظر می‌آید که دستور Mirror به درستی عمل نکرده است.

02 دستور Mirrtext- عبارت سمت راست قرینه واقعی متن سمت چپ (موضوع اولیه) نیست، یعنی این‌طور به نظر می‌آید که دستور Mirror به درستی عمل نکرده است

اینجاست که باید از متغیر سیستم Mirrtext استفاده کنیم، ابتدا این متغیر را اجرا کرده و مقدار آن را برابر با ۱ قرار می‌دهیم و دوباره برای متن مورد نظر دستور Mirror را تکرار می‌کنیم.

03 دستور Mirrtext- طبق تصویر کپی قرینه متن موردنظر به همان صورتی که مطلوب ما بود انجام گرفت

طبق تصویر قبل کپی قرینه متن موردنظر به همان صورتی که مطلوب ما بود انجام گرفت، ممکن است سوالی در ذهن شما شکل گرفته باشد که چرا از همان ابتدا اتوکد مقدار ۱ را برای متغیر سیستم Mirrtext در نظر نگرفته است تا ما به انجام کار اضافه مجبور نشویم؟

 پاسخ این است که ما در اکثر مواقع از دستور Mirror برای کپی قرینه متون اولیه آن‌ها استفاده می‌کنیم (فقط جابجاییِ متقارن نسبت به یک محور) نه یک تقارنِ واقعی.

به همین دلیل در موارد دلخواه می‌توان با تغییر مقدار متغیر سیستم Mirrtext به ۱ کپیِ متقارن موردنظر را از یک متن تهیه کرد.

کل مبحث اتوکد دوبعدی همراه با حل تمرین‎های کاربردی در دوره آموزش اتوکد با نام «آموزش دوبُعدی و کاربردی اتوکد، از صفر تا صد (AutoCAD)» تدریس شده است، در صورت تمایل با کلیک بر روی دکمه زیر به صفحه این دوره آموزشی مراجعه و آن را مطالعه کنید.

ضمناً شما دوست عزیز، می‎توانید با خرید کتاب الکترونیکِ (PDF) «آموزش عملی و کاربردی نرم‎افزار اتوکد (AutoCAD)» مرجعی مناسب و با ارزش در زمینه آموزش اتوکد تهیه کرده و با مطالعه آن اشرافی کامل به حوزه اتوکد دوبُعدی داشته باشید، برای مطالعه صفحه این کتاب بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

  دستور Units در اتوکد | برای ویرایشِ نمایش و تغییر واحد ترسیم فایل
4.7/5 (9 نظر)
4.7/5 (9 نظر)
تایپ در اتوکد, متغیرهای سیستم در اتوکد
نوشتهٔ پیشین
آموزش نصب اتوکد 2020 و فعال‌سازی آن | جلوگیری از تخریب فایل راه ‎اندازِ اتوکد
نوشتهٔ بعدی
فعال کردن Object Snap یا گیره ‎های موضوعی برای هاشورها

این مطالب را نیز حتماً بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

enemad-logo